Konverents “Vanemast võõrandumise vastane päev”

2019-04-22T09:44:22+03:0022/04/2019|

25. aprillil toimub Riigikogus konverents “Vanemast võõrandumise vastane päev”, kus Lapsele Vanemad MTÜ algatusel otsitakse koostöös spetsialistidega lahendust, kuidas korraldada lapsevanemate lahutuse korral lapse kasvatamise jagamist nii, et lapse eest hoolitseksid mõlemad vanemad.

Eestis on järjest teravamalt tõstatunud lahku läinud vanemate laste üleskasvatamisega seotud probleemid. Ühiskonnas on toimunud mitmeid arenguid ja muutusi – lahutused on muutunud sagedasemaks, rohkem pööratakse  tähelepanu laste psüühikale, tõusnud on nii elatisraha suurus kui lastega seotud toetused.

“Tänaseks on kõik teemaga seotud institutsioonid mõistnud, et samamoodi jätkata ei saa, ja et on vaja muutusi,” kommenteeris Lapsele Vanemad MTÜ juhatuse liige Erkki Laaneoks konverentsi korraldamise põhjust. “Ajakirjanduses on erinevatest probleemidest olnud väga palju juttu. Riigikohus on teinud  justiitsministeeriumile kirja palvega muuta kehtivat alaealise lapse ülalpidamise regulatsiooni, sest kohtusüsteem on  üle koormatud pereasjade kohtuvaidlustest,” lisas Laaneoks.

Konverents on suunatud Laaneoksa sõnul eelkõige nn jagelevate vanemate teemaga tegelevatele spetsialistidele ja ametnikele. “See konverents on teadaolevalt esimene kord Eestis, kui vanemast võõrandumise vastase päeva raames korraldatakse sündmus,” märkis MTÜ juht.

Laaneoksa sõnul soovib MTÜ oma tegevusega pöörata rohkem tähelepanu vanemast võõrandumise probleemile ja selle võimalikele tekkepõhjustele. “Konverents aitab kokku tuua teema lahendamisega seotud erinevate alade inimesi ja aidata kaasa probleemistiku lahendamiseks vajalikule koostööle. Lastesse puutuvad teemad on kahtlemata väga olulised,” toonitas Laaneoks.

TAUST

Vanemate võõrandumise vastaseks päevaks on valitud 25. aprill ning seda korraldatakse eesmärgiga teadvustada vanemast võõrandumise probleemi. Idee võttis kasutusele Sarvy Emo Kanadas 2005. aastal.  Päevale pühendatud rahvusvaheline koduleht: http://www.paawarenessday.com/.

Allikas: Vikipeedia

 

Konverentsi kava

Toimumiskoht: Riigikogu konverentsisaal

Lossi plats 1a, 15165 Tallinn

14:00 – Riigikogu esindaja avasõnad, Heidy Purga

14:10 – Jani Turunen, PhD – ”Shared physical custody – a new family form. What we know and what we don’t” – sotsiaalteadlane, Stockholmi Ülikool

14:40 – Küllike Lillestik – “Vanemast võõrandumine pere kontekstis” – pereterapeut, Eesti Pereteraapia Ühingu juhatuse liige, Dialoog Laste Nimel liige

15:00 – Elin Vilippus – “Elatisest ja lapsega suhtlemise lahenditest kohtutäituri pilgu läbi” – Tallinna kohtutäitur

15:20 – Anne Värvimann“Vanemate ühise hooldusõiguse lõpetamise ning lapse ja lahus elava vanema suhtlemise korra määramise küsimused kohtumenetluses” – vandeadvokaat

15:40 – Erkki Laaneoks“Vanemluskava” – Lapsele Vanemad MTÜ juhatuse liige

16:00 – Liisa-Lotta Raag, sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna nõunik, ja Vaike Murumets, justiitsministeeriumi eraõiguse talituse juhataja – “Ülevaade ministeeriumi poolt arendatava perelepitusteenuse väljatöötamise seisust ja tegevuskavast”

16:20 – Ümarlaud Jaanus Kangro poolt modereeritud arutlusega

16:50 – Kokkuvõte ja lõppsõnad

17:00 – Konverentsi lõpp

NB! Ajakirjanikud, olete teretulnud teemat kajastama! Ettekandjad on valmis intervjuusid andma! Jani Turunen on Stockholmi Ülikooli sotsiaalteadlane, kelle erihuviks on olnud perekonna struktuur, ja kel on valdkonnast põhjalikud, teadusuuringutel põhinevad teadmised.

Palun andke enda osalussoovist teada hiljemalt 25. aprillil kell 10. Riigikokku sisenemiseks on vajalik ID-kaart!

 

Lisainfo ja registreerumine:

Erkki Laaneoks

juhatuse liige

Lapsele Vanemad MTÜ

E-post: erkki@lapselevanemad.ee

Mobiil: 55678051

https://lapselevanemad.ee/

 

Pressiteate koostas:

Virge Haavasalu

kommunikatsioonijuht

VH Kommunikatsioon OÜ

E-post: info@vhkom.ee

Mobiil 52 58 662

https://vhkom.ee/et/